Yasal Uyarı ve Telif Hakları

Bu websitesi Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Projesi ekibi tarafından, T.C. Kültür Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü izin ve himayesinde; Uşak Üniversitesi bilimsel sorumluluğunda yürütülen Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları tanıtılması amacıyla hazırlanmıştır.

 

Websitesinde sunulan tüm materyal, 1948 tarihli Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 27’inci maddesinde yazılı olan esaslar çerçevesinde hukuken koruma altındadır.

 

  1. Herkes toplumun kültürel faaliyetine serbestçe katılmak, güzel sanatları tatmak, bilim alanındaki ilerleyişe katılmak ve bundan yararlanmak hakkına sahiptir.

 

  1. Herkesin sahibi bulunduğu ya da yarattığı her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.

 

 

1951 yılında kabul edilen 5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu‘na göre yazılı metinleri kopyalamak, fotoğrafları kullanmak suç teşkil etmektedir.

Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı’nı, Uşak Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali YILMAZ temsil etmektedir. Websitesinde Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Projesine ait kullanılan tüm fotoğraflar araştırma ekibi tarafından çekilmiştir. Yazılı materyalin hak sahipleri ilgili makale altında belirtilmiştir. Websitesinin tasarımı ve kodlanması Barış YEŞİLYURT tarafından yapılmıştır.

 

Kullanıcı Sözleşmesi

Bu websitesine ulaştığınızda, sayfalarda bulunan tüm yazılı ve görsel materyali sadece kişisel bilgilenme amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz.

Websitesinde yazılı olan materyal, bilimsel ve arkeolojik esaslar çerçevesinde hazırlanmıştır. Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı ve hak sahipleri, websitesinde yazılı olan bilgilerin doğruluğu konusunda kendilerini sorumlu hissetmektedirler. Makaleler, yeni bilgiler ve araştırmalar ışığında sürekli güncellenmektedir. Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı, websitesinin bazı sayfalarına, görsellerine kısıtlama getirebilir, içeriği değiştirebilir ya da önceden haber vermeksizin tümden kaldırabilir. Bu websitesine ulaştığınızda, tüm bu kaideleri kabul etmiş sayılırsınız.

 

Telif Hakları

Bu websitesinde sunulan tüm yazılı ve görsel materyal (makaleler, fotoğraflar, çizimler, eser fotoğrafları ve websitesi kodları) Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı ve hak sahiplerine aittir. İlgili mülkiyet, telif hakkı, ticari marka, patent veya diğer kanunlar kapsamında korunmaktadırlar. Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı’nın yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgilerin çoğaltılması, dağıtılması, uyarlanması, düzenlenmesi, kamuya açık bir şekilde yayınlanması, kamuya açık bir şekilde iletilmesi, aktarılması, kiralanması, satılması veya yasadışı kullanımı yasaktır. Bir fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmesi durumunda, ihlal eden kişi bütün yasal yükümlülüğü üstlenecektir ve Uşak Protohistorik Dönem Yüzey Araştırmaları Araştırma Başkanlığı ya da ilgili hak sahibi yasal işlemlere başlama hakkını saklı tutar.